Óvodánkról ...

Önkormányzati fenntartású óvodánkban Debrecen város déli részén elhelyezkedő Kerekestelep, Epreskert, Boldogkert, Tégláskert városrészek lakóinak óvodáskorú gyermekeit neveljük.

Intézményünk két feladat ellátási helyen működik, a székhely az Áchim András utca 20-22. és a telephely Halász u. 4. szám alatt.

Barátságos óvodai környezetben, jól képzett, sok éves gyakorlattal rendelkező óvodapedagógusaink, dajkáink, egyéb munkaköröket betöltő munkatársaink nevelik a 3-7 éves gyermekeket.

Pedagógiai Programunkban megfogalmazott céljaink megvalósításán közösen munkálkodunk:

• Szeretetteljes környezetben a gyermekek teljes személyiségének fejlesztése, autonómiájuknak kibontakoztatása az életkori sajátosságok, egyéni eltérések és szükségletek figyelembevételével.
  • Az egészséges életmód és életvitel szokásainak kialakítása és elmélyítése a gyermekek testi-lelki egészségének védelme érdekében.
  • Pozitív érzelmek kialakítása a természet és a környezet esztétikuma iránt, környezettudatos viselkedés megalapozása. Mindez nyilvánuljon meg a gyermeki kifejezés eszközeiben, tevékenységekben, egyéni képességfejlesztésben.
  • A 3-7 éves korú gyermekek társadalmi gyakorlatra való általános felkészítése.
  • A teljes gyermeki személyiség fejlesztését, az életre való felkészítést a tevékenységek által és a tevékenységeken keresztül.

Székhely

Nyolc csoportos óvodai egységünk 1981-ben nyitotta meg kapuit. Helyi adottságainkat kiaknázva az egészséges életmódra nevelés feladatait valósítjuk meg, melynek kitűnő színtere tágas és jól felszerelt tornatermünk és udvarunk.

Fontosnak tartjuk az egészséges életvitel szokásainak kialakítását és elmélyítését a gyermekek testi-lelki egészségének védelme érdekében.

Valljuk, hogy minden gyermek egyedi személyiség, fejlesztését tevékenységek által, differenciáltan, képességeihez igazítva lehet csak megvalósítani.

Telephely

Óvodánk a Tégláskert városrészben található három csoportos családias jellegű óvoda. Pedagógiai Programunk adaptált Tevékenységközpontú Program.

Biztonságos, szeretetteljes családias légkörben, élményszerző tevékenységekkel igyekszünk segíteni a gyermekek személyiségfejlődését, egyéni képességeik, készségeik kibontakoztatását. Célunk, hogy óvodásaink egészségesen, harmonikusan fejlődjenek testi, érzelmi, értelmi és közösségi téren. Kiemelten kezeljük az egészséges életmód és az anyanyelvi nevelés feladatainak megvalósítását.

A szülőkkel szoros kapcsolatot ápolunk,  örömmel fogadjuk segítő közreműködésüket. Hagyományos programjainkkal - farsangi mulatság, gyermekhét, Tégláskerti gyermeknap, közös kirándulások - erősítjük a gyermekek és felnőttek közösségünkhöz való tartozását.

Készítsd el weboldaladat ingyen! Ez a weboldal a Webnode segítségével készült. Készítsd el a sajátodat ingyenesen még ma! Kezdd el